Z ostatniej chwili-Tenga Rinpoche odnaleziony

Jak poinformował na stronie facebookowej Benchen Karma Kamtsang Polska czcigodny lama Rinchen, Jego Świetobliwość Karmapa poinformował o odnalezieniu nowej inkarnacji Kjabdze Tengi Rinpoche, która ma zostać oficjalnie przedstawiona za kilka dni w Bodh Gaja

220px-TENGA_RINPOTCHE-HST-50x30-V_-2009.jpgCzcigodny trzeci Tenga Rinpoche urodzony w 1932 roku był jednym z najważniejszych nauczycieli linii kagyu w XX wieku.
Rozpoznany jako tulku (inkarnacja wysoko urzeczywistnionego nauczyciela)w wieku ośmiu lat, otrzymał wszechstronne wykształcenie i wieku dwudziestu lat rozpoczął trzyletnie odosobnienie, po którym został nauczycielem w Bencien. Jako głównego Jidama obrał Białą Tarę i stał się wybitnym mistrzem w tej praktyce.
W 1967 roku został przez Jego Świątobliwość XVI Karmapę mianowany Dordże Lobpynem (Wadżra-Mistrzem) klasztoru Rumtek, a tym samym i głównym Dordże Lobpynem całej szkoły Karma Kamtzang.
Tenga Rinpoche był założycielem i opiekunem wielu ośrodków szkoły Kagyu na Zachodzie, w tym również Benchen Polska.
Tenga Rincpoche Tugdam.jpgCzcigodny Tenga Rinpoche odszedł 30 marca 2012 roku o godzinie 3:24, pozostając przez cztery i pół dnia w pośmiertnej medytacji, zwanej Thugdam.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer