Życzenia noworoczne od Mingyura Rinpoche

Mingyur Rinpoche, wielki jogin naszych czasów, przesłał na youtube swoje życzenia noworoczne do których się dołączamy. nauka jaka daje Nam Rinpoche w tych życzeniach jest naszym zdaniem praktyka religijnego zaangażowania społecznego, jaka możemy wykonywać niezależnie od praktykowanej religii. jest praktyka która buduje mosty ponad podziałami.
Jak naucza Ojciec Święty Franciszek możemy być częścią "kultury dilogu" albo "kultury wojny"

Szczęśliwego Nowego Roku 2018! Tashi Deleg!
Chciałbym, aby ten nowy rok przyniósł wam szczęście, mądrość, współczucie i rozwinął wasz wewnętrzny pokój, abyście w tym samym czasie przyczynili się, wywierając wpływ na rodzinę i przyjaciół, dzieląc się swoim pokojem z nimi, ze społeczeństwem i ze światem.

Żyjemy teraz w XXI wieku i rozwój materialny jest wspaniały.Ostatnio dowiedziałem się z badań naukowych, że obecnie jest najniższy poziom przemocy w ludzkiej historii. To jest wspaniałe! Gratulacje!

Ale w tym samym czasie, nasz umysł jest niezrównoważony. Nasze emocje są niezrównoważone, równocześnie stres, panika, depresja narastają i są coraz silniejsze.

Będę się modlił za was wszystkich, abyście przede wszystkim przynieśli pokój do własnego umysłu. Poprzez bycie świadomym, poprzez miłość i współczucie. I byście mogli dzielić ten pokój ze swoimi przyjaciółmi, rodziną nawet ze swoimi zwierzętami.
Jeśli podzielisz się tym pokojem z jedną albo dwoma osobami, i one również podzielą się z jedną czy dwoma osobami, aż ostatecznie to wpłynie na całe społeczeństwo, aż w końcu możemy uzyskać pokój na świecie.
Dziekuję! Tashi Deleg!
Mingyur Rinpoche

Mingyur Rinpoche, jest autorem kilku bestselerowych książek o medytacji,(po polsku ukazała się "Żyj z radością" i założycielem Tergar Meditation Community, międzynarodowej sieci ośrodków buddyjskich. W roku 2011 udał się, nie informując nikogo wcześniej, na górskie odosobnienie z którego wrócił po 4 latach.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer