Na wybory!!!

Być może są to najważniejsze wybory od 25 lat.

A właściwie część sekwencji wyborczej która może doprowadzić do gruntownego przemeblowania naszej sceny politycznej i co ważniejsze społecznej.

Podobnie jak w wyborach samorządowych, gdzie swoją siłę i słabości pokazały ruchy miejskie, tak i teraz obrodziło kandydatami nazywającymi siebie i nazywanymi "antysystemowymi". Bez analizy kto jest antysystemowy a kto jest użytecznym idiotą, widać wyraźnie - wysyp takich kandydatów i ich popularność. W moim poczuciu pokazuje to nam, jak bardzo skorumpowana i odrzucana jest w Polsce "demokracja niereprezentatywna". Demokracja neoliberalna, podporządkowana decyzjom dygnitarzy partyjnych i wielkich korporacji.

Czas na zmianę kursu-to podstawowe przesłanie, jakie już możemy z tych wyborów odczytać. Ale ta zmiana kursu to o wiele więcej niż zmiana prezydenta, premiera czy rządzącego ugrupowania. O wiele więcej niż zmiana ordynacji wyborczej, ustawy o działalności gospodarczej czy konkordatu.

Taka zmiana może być wyłącznie wynikiem wyborów jakich dokonujemy codziennie. Codziennie wybieramy nasz styl życia, codziennie głosujemy dokonując zakupów czy oglądając ten czy inny program w telewizji. Będąc biernymi lub angażując się społecznie. Kierując się egoizmem, bądź dobrem społeczności w jakiej żyjemy. Kierując się chciwością bądź współczuciem.

Tym czego potrzebujemy jest całkowita przebudowa społeczeństwa, zmiana paradygmatu opartego na chciwości na taki którego podstawową wartością jest współ-czucie. Zdaniem wielu osób taka przemiana jest utopią. Trzydzieści lat temu utopią był upadek Związku Radzieckiego.

Czy ta utopia stanie się społeczną rzeczywistością zależy od każdego z nas, od naszych codziennych wyborów, motywacji, działań i wartości. jakimi się kierujemy i jakie propagujemy.
Wybory są każdego dnia, wybierajcie z uważnością i mądrością

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer