Wizyta Khandro Rinpoche w Grabniku

W piątek 10 czerwca rozpoczęła swoją wizytę w Centrum Buddyjskim Bencien Karma Kamtsang w Grabniku J. E. Mindrolling Dzietsyn Khandro Rinpocze, inkarnacja wielkiej jogini Khandro Ordzien Tsolmo (Wielkiej Dakini z Tsurphu)ze szkoły Kagyu, dzierżycielka Nauk Linii Jeshe Tsogyal (partnerki Guru Padmasambhawy).
Rinpoche będzie od soboty do poniedziałku udzielać Nauk na temat mahamudry oraz abhiszeki Guru Padmasbhawy.
Khandro Rinpoche rozpoznana została przez J. Św. XVI Karmapę jako inkarnacja jogini Khandro Ordzien Tsolmo i intronizowana na prośbę uczennic jogini w wieku dziewięciu lat, co było o tyle niezwykłe, ponieważ w Tybecie zwykle nie intronizowano jogiń-kobiet, ani nie rozpoznawano ich oficjalnie jako tulku (inkarnacja) , nie otrzymywały też formalnego klasztornego wykształcenia, ani nie oczekiwano od nich pełnienia oficjalnych obowiązków.

Jej Eminencja została tez rozpoznana i intronizowana jako wcielenie jogini Mingjur Paldron, z XVIII wieku, ze szkoły Nigmapa.
Otrzymała wszechstronne wykształcenie buddyjskie, jej nauczycielami byli tak wybitni lamowie jak J. Św. Karmapa, Dilgo Czientse Rinpoche, Dagpo Tulku, Gjaltse Tulku, Khenpo, Tulku Urdzien Rinpocze, ze szkół Kagyu i Ningma, oraz zachodnie, m.in. na prośbę Karmapy, Dilgo Czientse oraz swojej matki uczyła się w szkole misyjnej prowadzonej przez chrześcijańskie zakonnice w Dehra Dun. Mówi płynnie po angielsku, tybetańsku i w hindi.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer