„Dżataki” – warsztaty rodzinne opowiadania bajek

09/04/2016 10:00

W Muzeum Azji i Pacyfiku w najbliższą sobotę 9-ego kwietnia będą miały miejsce, pierwszy raz w Polsce, rodzinne warsztaty opowiadania, oparte na "dżatakach" zwanych niekiedy (nie do końca słusznie) "bajkami buddyjskimi".
Dżataki to opowieści o czynach dokonanych przez Buddę Siakjamuniego w jego wcześniejszych wcieleniach. Jedna z najbardziej znanych z tych opowieści "Głodna tygrysica" jest przytoczona w filmie "Mały Budda", który był kamieniem milowym w przybliżaniu ludziom Zachodu kultury buddyjskiej.

Prowadzenie:
Jarek Kaczmarek – opowiadacz ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.” – pierwszej w Polsce grupy zajmującej się profesjonalnie praktykowaniem sztuki opowiadania w różnorodnych formach. Prowadzi warsztaty opowiadania dla dzieci i dorosłych, współpracując z wieloma instytucjami, m.in. Muzeum Azji i Pacyfiku i Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Narodowym Centrum Kultury, Instytutem Teatralnym w Warszawie.

Warsztaty odbędą się w sobotę 9 kwietnia:
10.00 - pierwsza grupa;
12.30 - druga grupa.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, na adres: tomaszmadej@muzeumazji.pl W tytule maila prosimy wpisać „Dżataki – warsztaty opowiadania bajek z Azji”.

Gdzie: 
Muzeum Azji i Pacyfiku ul. Solec 24, Warszawa
Za ile: 
Wstęp 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka – 15 zł)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer