Terroryści grożą Dalajlamie

Paresh Barua jeden z liderów Zjednoczonego Frontu Wyzwolenia Assamu ostrzegł J. Św. Dalajlamę przed krytykowaniem Chin. J. Św. ma 1 kwietnia rozpocząć 12-to dniową wizytę w stanach Assam i Arunar Pradesh w północno-wschodnich Indiach.

ULFA (United Liberation Front of Assam) to separatystyczna, maoistyczna organizacja terrorystyczna, działająca na rzecz oderwania od Indii stanu Assam, wspierana z Chińskiej Republiki Ludowej. Ugrupowanie działa od 1979 roku, jest odpowiedzialne za wiele zamachów bombowych na funkcjonariuszy rządowych, przypadkowych cywilów i instalacje przemysłowe, napadów na banki i wymuszeń.
Ścigany w Indiach za udział w działalności terrorystycznej Paresh Barua mieszka w Chinach, w pobliżu granicy z Myanmą.Oczywistym jest, ze za groźbami przywódcy UFA kryją się inspiratorzy z Pekinu, którym na rękę są niepokoje w północno-wschodnim rejonie Republiki Indii.
"Siedem Sióstr"-stany na północnym wschodzie Indii
Chiny uważają Arunachal Pradesh za swoje terytorium i nazywają "Tybetem Południowym". Według oficjalnej rządowej, chińskiej doktryny Tybet był od zawsze częścią Chin, Tybetańczycy nie są narodem a jedynie mniejszością etniczna, a inwazja w roku 1950 była "pokojowym wyzwoleniem" i "powrotem do macierzy".

Wojna chińsko-indyjska z roku 1962 została wprawdzie formalnie zakończona w 1993 roku (sic!), jednak granica na obszarze który był wówczas obiektem chińskiej agresji pozostaje nieustalona. Oba kraje są nie tylko naturalnymi konkurentami do roli głównego mocarstwa Azji ale też ich rywalizacja jest przejawem konfliktu dwóch odmiennych wizji cywilizacji. Indie nazywane "największą demokracją świata" oparły swoją niepodległość na religijnych zasadach ahimsy i satjagrahy, niejako kontynuując tradycję zapoczątkowaną przez Aśokę Wielkiego. Chińska Republika Ludowa dziedziczy "nauki" przewodniczącego Mao i najgorsze, najbardziej imperialistyczne i despotyczne tradycje Cesarstwa Chińskiego, łącząc obecnie najgorsze cechy systemu sowieckiego i kapitalizmu. Częścią tych właśnie tradycje jest wspieranie grup terrorystycznych takich jak ULFA i skrytobójcze zamachy na przeciwników politycznych.
Wiadomo, ze ochrona Jego Świętobliwości podczas nadchodząej wizyty zostanie wzmocnione

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer