Sprzątanie Rezerwatu Wyspy Zawadowskie i brzegów Jeziora Łacha

17/09/2016 12:00
17/09/2016 18:00

W sobotę 17 września odbędzie się akcja Sprzątania Świata.
W ramach tej ogólnoświatowej akcji Stowarzyszenie Milinda pragnie zaprosić chętnych do przyłączenia się do sprzątania cennego przyrodniczo rezerwatu Wyspy Zawadowskie, położonego na brzegach Wisły koło Józefowa pod Warszawą.
My skupimy się na prawym, wschodnim brzegu rzeki od strony Józefowa.

Wszystkie śmieci, które znalazły się na brzegu rzeki, wcześniej czy później trafiają do morza, gdzie zagrażają morskiemu życiu.
Torebki foliowe stają się przyczyną powolnej śmierci wielu morskich ptaków, ryb, a także fok i morświnów.
Ulegający stopniowemu rozdrobnieniu w wodzie morskiej plastik powoli staje się zawiesiną w morskiej toni - plastikową zupą zjadaną przez plankton i wchodzącą z toksycznymi substancjami do łańcucha pokarmowego, którego ostatnim ogniwem są także ludzie, którzy jedzą morskie ryby.
Podczas akcji sprzątania rezerwatu Wyspy Zawadowskie i brzegów Jeziora Łacha przyniesiemy choć trochę ulgi dla naszej wielkiej rzeki i naszego morza, jednocześnie spędzając czas w przepięknym zakątku doliny Wisły, która na tym odcinku zachowała wyjątkowo duży stopień naturalności.

Prosimy wziąć ze sobą ciepłą herbatę i prowiant.
Do akcji można się przyłączać w każdej chwili jej trwania.
Na miejscu będą wydawane rękawiczki i foliowe worki na śmieci.

Czas trwania akcji od godziny 12.00 do 18.00
Miejsce: ul. Wierzbowa 9

Kontakt:
Tel. 502 790 575
tomnyu@wp.pl

Dojazd:
Autobus z Wiatracznej 702. Należy wysiąść na przystanku Warszawa Błota.
Można też pojechać pociągiem do stacji Warszawa-Falenia i przesiąść się do autobusu 213 i wysiąść na przystanku Warszawa Błota.
Potem trzeba przejść ul. Podstołeczną aż do klasztoru, skręcić w lewo w ul. Nowowiejską i po ok. 300 m skręcić w prawo w gruntową drogę prowadzącą w stronę ul. Wierzbowej.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer