Postulaty kandydatki na Radną Warszawy

Od redakcji-Polecamy kandydaturę Gabrieli Morawskiej, naszej koleżanki redakcyjnej do Rady Miasta z okręgu wyborczego Wilanowa i Ursynowa.

Wiem jak zamortyzować Warszawiakom planowane o 30-40% podwyżki prądu i nie dopuścić do zubożenia energetycznego. Rozwiązaniem jest dofinansowanie odnawialnych źródeł energii (OZE) i zamontowanie na dachach bloków i budynkach użyteczności publicznej.
A w szkołach dzięki oszczędnościom na rachunkach
za energię, będzie więcej pieniędzy na dodatkowe zajęcia
dla dzieci.
Dzieciom planujemy też zapewnić darmowe posiłki w szkołach, dlatego że wszystkie dzieci powinny mieć równe szanse. Być odżywiane przez fachowców, co odciąży rodziców, zapewniając dzieciom zdrowie i edukację co do odżywiania w przyszłości. Dzieci to przyszłość państwa, więc inwestycja w ich dobro jest najważniejsza. Takie dobro, brak frustracji z powodu np. niedociągnięć rodziców, ciężko pracujących i nie nadążających z nadmiarem obowiązków, to dobro samo w sobie, bo dobro społeczne nie jest przeliczalne na pieniądze. Ale też oszczędność w postaci mniejszej liczby zachorowań u dzieci, podobnie jak w przypadku zmniejszenia smogu, co skutkuje mniejszą ilością absencji rodziców w pracy.
Poniżej cytat z raportu unijnego o kosztach wynikających z chorowania w czasie smogu. Skutki niedożywienia i stresu wynikającego z poczucia wstydu za brak śniadania, lub nieprawidłowego żywienia mogą być jeszcze bardziej kosztowne.
,,Z analizy Komisji Europejskiej wynika, że z powodu chorób wywołanych smogiem Polacy opuszczają w sumie 19 milionów dni roboczych w ciągu roku. Związane z tym koszty ponoszone przez pracowników (leczenie, niższe pensje z powodu zwolnienia) wynoszą 1,5 mld euro rocznie, a same tylko koszty opieki zdrowotnej kosztują Polskę 88 milionów euro rocznie."

Moje postulaty:

1. Tańszy prąd dzięki instalacjom PV na dachach bloków.
2. Darmowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
w garażach i na parkingach przyblokowych obu dzielnic.
3. Parkingi i wiaty dla rowerów.
4. Darmowe obiady w szkołach.
5. Park przy osiedlu ,,Na skraju".
6. Filtry w tunelu POW.
7. Wybiegi dla psów.

KW medium_banner1.jpgWygraWarszawa
Listanr18
Miejsce3
#GabrielaMorawska

Jeśli WygraWarszawa wygra tania energia dla Warszawy.
TaniaenergiazOZE
CzystePowietrze

banner2_1.jpg

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer