Pomódl się za posła

Na stronie tygodnika Gość Niedzielny, w środę 19 lipca, pojawiła się akcja modlitewna "Spuszczamy powietrze z polityków", będąca odpowiedzią na obecny spór polityczny w sejmie i wokół niego.
"Jeśli czujesz się zaniepokojony tym, co obserwujesz w Parlamencie i wokół niego, i nie wiesz co zrobić, to jest to najwłaściwszy moment, żeby pozwolić zrobić coś Bogu" możemy przeczytać na temat akcji w której udział bierze już ponad 15 tyś. osób.

Bible-706643.jpgPo wejściu na zakładkę akcji na stronie tygodnika internauta losuje posła za którego będzie się modlił. „Módl się za niego. A Bóg niech działa i odmienia oblicze ziemi. Tej ziemi" - piszą inicjatorzy akcji, podkreślając jej pozapartyjny i bezstronny charakter.
Inicjatorem akcji jest ksiądz Rafał Jaroszewisz z diecezji koszalinsko-kołobrzeskiej, który wysunął ten pomysł w zeszłym roku podczas blokady sejmu, jednak nie udało się tego wtedy zorganizować z powodów technicznych.
Ukazujący się od 1927 roku "Gość Niedzielny" jest największym (według danych Związek Kontroli Dystrybucji Prasy)tygodnikiem opinii w Polsce, o profilu konserwatywno-katolickim, wydawanym w Katowicach.
Ta akcja pokazuje istotę nie tylko chrześcijaństwa ale każdej chyba religijności, która w buddyzmie nazywana jest "mądrością równości", świadomość, że "inny" jest mi równy i jakkolwiek wielkie byłyby miedzy nami różnice, i konflikty w niczym nie jestem lepszy od niego. Że, jak mówi jeden z koanów Zen "nigdzie nie napotkasz wroga".
Tylko podchodząc z szacunkiem i otwartością do "innego", przestając traktować go jak wroga, którego trzeba zniszczyć, odpowiadając współczuciem i zrozumieniem na agresję możemy zakończyć wojnę-polsko-polską. Budowanie takiego nastawienia i takiej praktyki w działalności społeczno-politycznej to zadanie trudne ale potrzebne i możliwe do realizacji. Potrzebujemy ruchu/porozumienia ludzi różnych religii wyznających i praktykujących te wartości.
Początkiem zmiany może i powinien być język i sposób komunikacji, wzięcie na siebie odpowiedzialności za proces komunikacji, za język jakim mówimy. Jak mówi Apostoł "Nie daj się zwyciężyć złu ale zło dobrem zwyciężaj"


źródło:
KAI
Gość Niedzielny

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer