Odszedł Bogdan Oś - orędownik socjokreacji i geniusza w każdym z nas

Z przykrością informujemy, że 29 sierpnia około 4.10 nad ranem zmarł Bogdan Oś, trener rozwoju osobistego, terapeuta i wizjoner dostrzegający geniusza tam, gdzie inni się go nie spodziewali zobaczyć. Potencjał geniusza widział w jednostkach i w zbiorowości ludzkiej, a nawet w świecie pozaludzkim – w przejawach przyrody.
Fascynował się i propagował socjokreację – zdolność ludzi do wspólnej kreacji lepszej rzeczywistości dla wszystkich. Bardzo wierzył w ludzi, w ich zbiorowy i indywidualny geniusz. Był przekonany, że ten geniusz właściwie uruchomiony i poprowadzony uzdrowi świat, bo prawdziwy geniusz służy życiu. Był miłośnikiem mądrości kultur świata, znawcą archetypów płynących z przekazów mitologicznych, które potrafił wykorzystywać w przekazywaniu swej wiedzy, a przekazywał ją z pełnym entuzjazmem.
Pozostawił po sobie szereg nagranych wykładów i rozmów poświęconych geniuszowi i socjokreacji. (Kilka z nich udostępniamy poniżej). Wraz z naszym redakcyjnym kolegą Tomaszem Nakoniecznym ze stowarzyszenia Milinda rozpoczął nagrywanie rozmów w cyklu „Świat się budzi”. W planach mieli kontynuacje tego cyklu i rozpoczęcie nowego. Bardzo interesowały go alternatywne społeczności na Białorusi, którą jedną z nich Tomasz odwiedził i mieli na jej temat wspólnie nagrać kolejną rozmowę, aby inspirować naszych rodaków do takich modeli życia, które umacniają życie, zamiast mu zagrażać skutkami pogłębiającej się separacji i konsumpcjonizmu.

Bogdan utworzył kilka grup tematycznych na Facebooku, do których serdecznie zapraszamy: Geniusz żyje w każdym z nas, Socjokreacja - Kreatywne Społeczeństwo, Od ekstazy narodzin do narodzin ekstazy, Samouzdrowieni, Deep Power World

Wielkim marzeniem Bogdana było uruchomienie w Polsce Instytutu Geniusza, który miał funkcjonować na podobieństwo Kalifornijskiej Doliny Krzemowej, ale cel postawiony temu instytutowi miał być zgoła inny, ponieważ chciał Bogdan, aby to było coś unikalnego na skalę światową. Instytut miał służyć, jak nazwa wskazuje, budzeniu i rozwojowi geniusza u jednostek i zbiorowości dla dobra naszego narodu i świata.

Z żalem żegnamy Bogdana Osia wierząc, że Jego bogaty dorobek będzie kontynuowany.

Zespół redakcyjny stowarzyszenia Milinda.

Filmy z nagranymi wystąpieniami Bogdana Osia:
O socjokreacji słów kilka
Geniusz żyje w każdym z nas
Dlaczego sabotujemy nasze zdrowie i życie? Od cierpienia do mądrości
Geniusz indywidualny i kolektywny w kreowaniu kultury organizacyjnej

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer