V Ukraińsko-Polska Szkoła Ochrony Przyrody

05/12/2015 11:30
06/12/2015 16:00

Idea Ukraińsko-Polskiej Szkoły Ochrony Przyrody sięga 2011 r. Zrodziła się z inspiracji krymskiego zoologa prof. Alfreda Dulickiego, zaś zrealizowana została przez znanego ukraińskiego obrońcę przyrody, dyrektora Kijowskiego Centrum Ekologiczno-Kulturalnego, Władimira Borejkę.
Pierwsze trzy Szkoły odbyły się na Ukrainie, ostatnia w 2014 r. w Polsce.
Polskim partnerem Szkoły jest Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, z ramienia której Szkołę koordynuje Krzysztof Wojciechowski.
Więcej o Szkole: http://pracownia.org.pl/ukrainsko-polska-szkola-wprowadzenie

Podczas V Szkoły podjęta zostanie dyskusja nad możliwością wdrożenia ochrony biernej w Polsce. Przedstawione zostaną osiągnięcia we wdrażaniu ochrony biernej (zwłaszcza na terenie zapowiedników i parków narodowych) w Ukrainie. W obliczu ostatnich niewątpliwych sukcesów w ochronie wilka na pograniczu polsko-słowackim zastanowimy się nad możliwością i sposobami wykorzystania tych doświadczeń na przygranicznych terenach Ukrainy zamieszkałych przez wilki, gdyż w Ukrainie wilk nie jest chroniony. Podobnie rzecz się ma z łosiem, który w Polsce w wyniku trwającego moratorium na odstrzał odbudowuje swoją populację zaś u naszego wschodniego sąsiada jego liczebność spada głównie na skutek polowań.


Bystra k. Bielska-Białej
Stacja Edukacji Ekologicznej Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Termin: 5-6 grudnia 2015 r.

Szczegółowy program Szkoły: http://pracownia.org.pl/ukrainsko-polska-szkola-program-2015

Zgłoszenia do udziału w Szkole: http://pracownia.org.pl/ukrainsko-polska-szkola-kontakt

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer