Weekendowy warsztat Kado - Droga Kwiatów (szambalijna odmiana ikebany) w Krakowie

15/06/2015 18:00
17/06/2015 18:00

Kado - Droga Kwiatów to dyscyplina łącząca artystyczną inspirację z kontemplacją natury. Dyscyplina ta ma ponad 2000 lat tradycji, swoje początki w Chinach. W Japonii pod nazwą ikebana czerpała również z tradycji świątynnych ofiar z kwiatów.

Nauczyciele Kado pokazują, że człowiek nie jest odizolowany od przyrody, lecz jest jej częścią. To sprawia, że kontemplowanie naturalnej hierarchii i mądrości obecnej w przyrodzie, może nam pomóc wkroczyć na ścieżkę piękna i mądrości ucieleśnionej w każdym człowieku.
Celem Kado nie jest tylko układanie miłych dla oka kompozycji kwiatowych, ale odkrywanie radości, praca z przeciwnościami i rozwijanie szacunku dla wszystkich form istnienia, zarówno tych ożywionych jak i nieożywionych.

Trungpa Rinpocze dostrzegał w Kado moc do przebudzania umysłów i doskonałą sposobność do praktykowania uważności. Włączył Kado do dyscyplin kontemplacyjnych, które stanowią jedną z możliwości podążania ścieżką sztuk kontemplatywnych Szambali. Podobnie jak z praktyką Kyudo - Drogą łuku czy Orioki - uważnego jedzenia, uprzednio poprosił jednego z mistrzów Kado o przekaz do tej praktyki.

PROSIMY O WSTĘPNĄ REJESTRACJĘ NA WARSZTAT KADO.
TO POZWOLI ZEBRAĆ INFORMACJĘ O ZAINTERESOWANIU WARSZTATEM ORAZ PRZYGOTOWAĆ MATERIAŁY I NARZĘDZIA DO PRAKTYKI.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres:
antoni.stapor@gmail.com

Gdzie: 
Szambala Kraków Stradomska 17/4, Kraków

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer