Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

05/12/2013 00:00
05/12/2013 23:59

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1985 roku.
Obchody tego święta są wyrazem uznania i wdzięczności dla wolontariuszy na całym świecie za ich służbę, poświęcenie i wkład w zmienianie świata
Działalność wolontariuszy obejmująca wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka, ochronę dziedzictwa kulturowego i środowiska naturalnego jest wspaniałym przykładem "bodhiczitty w akcji".
Znaczenie działań na rzecz społeczeństwa wielokrotnie podkreślał Jego Świętobliwość Dalajlama XIV, zwracając uwagę, że w tej dziedzinie buddyści mają wiele do nauczenia od chrześcijan.

I Dzielnicowy Dzień Wolontariusza na Pradze Południe
W programie imprezy:
- Targi wolontariatu – będzie można poznać działające na terenie dzielnicy organizacje i instytucje, w których można być wolontariuszem.
- Rozstrzygnięcie konkursu burmistrza dzielnicy Praga Południe na „Wyróżnionego wolontariusza” i uroczyste wręczenie nagród. Organizacje i instytucje, które mają siedzibę na Pradze Południe mogą do 20.11.2013 zgłaszać swoich wolontariuszy do konkursu. Szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można tu: http://centrumpaca.pl/konkurs-dzielnicowy-dzien-wolontariusza/
- Warsztaty rękodzielnicze – ozdoby z filcu, rEKOdzieło, warsztaty biżuteryjne
- Spotkanie z międzynarodowymi wolontariuszami (realizującymi projekty Wolontariatu Europejskiego w Polsce).
- Koncert hip-hopowy. Wystąpią AJM Bartek Pych i Mateusz Kociński!
WSTĘP WOLNY!
Centrum Paca
ul. Paca 40 Warszawa

Gdzie: 
wszędzie
Centrum Paca, ul. Paca 40 Warszawa
Za ile: 
tyle ile zechcesz dać z siebie

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer