Przebudzenie świętego ciała-kurs Tsa Lung

18/03/2017 11:30
19/03/2017 15:00

Weekendowy kurs praktyki TSA LUNG prowadzony przez Instruktora Medytacji Ligmincha Polska Ryszarda Adamiaka.

Ćwiczenia TSALUNG są praktyką rozwiniętą przez mnichów tybetańskich w tradycji BON. Jeszcze w XX wieku opis techniki ich wykonania był pilnie strzeżoną tajemnicą. Działanie ćwiczeń TSALUNG przejawia się na trzech poziomach:

czysto fizycznym związanym z poprawą funkcjonowania mięsni i organów wewnętrznych, stabilizacji pracy mózgu, krążenia krwi, oddychania oraz metabolizmu,
uwolnieniem psychofizycznych blokad i traum których ślady są zapisane w ciele człowieka – w ujęciu tradycyjnym następuje oczyszczenie centrów energetycznych tzw., czakr. Z perspektywy kultury zachodniej następuje uwolnienie napięć zakumulowanych w organizmie pod wpływem stresujących sytuacji, traumatycznych przeżyć i sytuacji kryzysowych, które miały miejsce często w dalekiej przeszłości a są źródłem cierpienia i braku równowagi na obecnym etapie życia,
w płaszczyźnie duchowej ćwiczenia wspierają doświadczenie natury umysłu, która jest wolna od bieżących niepokojów, kryzysów. W doświadczeniu tym dotykamy istoty naszego istnienia w czysty sposób tak jak tego doświadczają ludzie wolni od przywiązań, gniewu, zamartwiania się, zanurzania się w cierpieniu. Na tym poziomie następuje uwolnienie od ego które jest źródłem wszystkich programów rujnujących szczęście w naszym życiu.

Korzyści płynące z ćwiczeń to lepsza koncentracja, klarowność, umysłu, uwolnienie od napięć, poczucie pełni i zdolności do działania, poprawa kreatywności, poprawa ogólnego stanu zdrowia, lepsza kontrola nad zachowaniami kompulsywnymi, poprawa relacji z otoczeniem, zbudowanie mocnej podstawy dla innych praktyk medytacyjnych poprawiających jakość życia.

Doświadczenie wielu praktykujących pokazuje, że opisane zmiany i poprawę funkcjonowania na płaszczyźnie zdrowotnej i mentalnej można uzyskać w bardzo krótkim czasie – przy konsekwentnym wykonywaniu ćwiczeń 20 minut dziennie, najlepiej rano, zazwyczaj już po kilku tygodniach zmiany w jakości życia są ewidentne – jest w nim więcej światła, radości i otwartości.
Informacje praktyczne:

Kurs odbędzie się w

Gdzie: 
Jelenia Góra w Szkoła Jogi Candra, ul. Bankowa 22 A
Za ile: 
Sugerowana opłata za uczestnictwo w kursie 100 zł – dla osób w trudnej sytuacji możliwe zniżki bądź zwolnienie z opłaty.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer