Kobiecy "Ślad"

Nominacje do nagrody dziennikarskiej "Ślad" im. Bp. Jana Chrapka otrzymały w tym roku wyłącznie kobiety.
Obradująca 25 maja kapituła nagrody nominowała do nagrody:
Brygidę Grysiak, dziennikarkę TVN24 "za profesjonalizm i obiektywizm dziennikarski trudny do zachowania w mediach komercyjnych i za odważne świadectwo chrześcijańskie w mediach, w twórczości pisarskiej i w przestrzeni społecznej"
Milena Kindziuk, z UKSW w Warszawie, publicystkę współpracującą z portalem wpolityce.pl i tygodnikiem "W sieci", "za bogaty dorobek publicystyczny, popularyzowanie wielkich postaci Kościoła katolickiego w Polsce i znakomitą intuicję dziennikarską, pozwalająca reagować na istotne wydarzenia i zjawiska religijne i społeczne"
Annę Sosnowską, redaktor naczelna aleteia.pl, współpracowniczka miesięcznika "W drodze", "za stworzenie w krótkim czasie „Aletei”, jednego z najlepszych i najpopularniejszych portali katolickich i za udaną próbę znalezienia w publicystyce religijnej języka, który o sprawach wiary mówi mądrze i treściwie, a jednocześnie atrakcyjnie".
Wręczenie nagrody odbędzie się 2 czerwca w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Zwyciężczyni otrzyma statuetkę nagrody, zaprojektowaną przez prof. Gustawa Zemłę oraz 10 tyś. zł.
lad_zaproszenie_A4_2017-page-001.jpg
„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy oraz innych ludzi mediów. Ma upamiętniać postawę zmarłego przedwcześnie Biskupa Jana Chrapka, którego dewizą były słowa: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!”
Główną ideą nagrody jest przybliżanie i promowanie osób, których działalność przyczyniła się w sposób wybitny do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu.
Honoruje profesjonalizm pracy, ale także postawę życiową, jakiej wzorem był bp. Chrapek - budowniczy mostów między ludźmi. Wymowny jest tu kształt jaki ma statuetka nagrody-dwie zbliżające się do siebie dłonie.
W skład kapituły Nagrody wchodzą obecnie m.in takie osoby jak ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Katarzyna Kolenda-Zalewska, ks. Kazimierz Sowa, Jan Turnau.

Laureatami dotychczasowych jedenastu edycji Nagrody "Ślad" byli kolejno: Ewa Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, ks. Jerzy Szymik, Marek Zając, Szymon Hołownia, ks. Marek Gancarczyk, ks. Kazimierz Sowa, Anna Gruszecka, Tomasz Królak, Jacek Moskwa, Krzysztof Ziemiec, ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka i Tomasz Rożek.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer