Pokaz filmu „Kiedy wzleci żelazny ptak” połączony z promocją książki

13/10/2014 18:30

Polska Sangha Tara Mandala zaprasza na pokaz filmu "„Kiedy wzleci żelazny ptak” połączony z promocją książki "Nakarmić Swoje Demony" Lamy Tsultrim Allione.
KIEDY WZLECI ŻELAZNY PTAK - Buddyzm Tybetański Przybywa na Zachód"(Chariott Production and Pundarika Fundation 2012) nawiązuje tytułem do przepowiedni wielkiego jogina Guru Padmasabhawy.

Żyjący w VIII w. Padmasabhawa wprowadził do Tybetu, wówczas dumnego imperium wojowniczych koczowników, Nauki Dharmy. Uznawany przez wyznawców wadżrajany za "drugiego Buddę" pozostawił po sobie wiele tantrycznych nauk i liczne przepowiednie, również tyczące naszych czasów. W jednej z nich wieścił, ze gdy żelazny ptak wzbije się pod niebo" Jego Nauka dotrze na Zachód.
O tym spotkaniu Zachodu I Dharmy Buddy opowiada film ukazujący zarówno, doświadczenia i wglądy tradycyjnych nauczycieli jak i zachodnich praktykujących, ukazuje też zagadnienia buddyjskich prawd w świetle nowoczesnej nauki, psychologii i sztuki.

Pokaz filmu połączony jest z promocją książki "Nakarmić swoje demony Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrzengo Konfliktu" lamy Tsultrim Allione.
Lama Tsultrim Allione jest nauczycielka buddyzmu tybetańskiego i autorka wielu książek. Była jedną z pierwszych kobiet na Zachodzie które zostały mniszkami buddyjskimi. Po kilku latach intensywnej praktyki zwróciło śluby zakonne i wyszła za mąż.
W 1984 r. opublikował swoją najbardziej znaną książkę "Kobiety mądrości". W 1993 roku założyła ośrodek Tara Mandala w Kolorado/USA. W 2008 roku opublikowała ksiażkę "Karmiąc swoje demony" inspirowana naukami chod pozostawionymi przez wielką joginię Maczig Labdron.
W 2007 podczas pielgrzymki do Nepalu i Tybetu została rozpoznana przez lamę Zangri Khangmar-rezydenta klasztory Maczig Labdron, jako jako emanacja tej Wielkiej Mistrzyni.
Stworzona przez Tsultrim Allione pięciostopniowa metoda "karmienia demonów" wywodzi się ze starożytnej buddyjskiej praktyki czie (czod), ale nie jest praktyką religijną, nie wymaga znajomości buddyzmu. Stosowana jest przez profesjonalnych psychoterapeutów, psychologów, lekarzy i doradców życiowych.

Gdzie: 
Fundacja Feminoteka ul. Mokotowska 29A Warszawa
Za ile: 
wstęp wolny

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer