Indie sadzą 66 milionów drzew w 12 godzin

Wolontariusze w Indiach posadzili w niedzielę 2 lipca ponad 66 milionów drzew w ciągu zaledwie 12 godzin bijąc rekord aktywności związanej z ochroną środowiska.

Około 1,5 miliona osób wzięło udział w ogromnej kampanii sadzenia drzew, które posadzono wzdłuż rzeki Narmada w stanie Madhya Pradesh.

Indie na mocy Porozumienia Paryskiego zobowiązały się do zwiększenia powierzchni lasów o 5 mln ha hektarów do 2030 r. w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

W ubiegłym roku wolontariusze ze stanu Uttar Pradesh ustanowili światowy rekord, sadząc ponad 50 milionów drzew w jeden dzień.

Obserwatorzy z Guinness World Records również monitorowali niedzielne plantacje i oczekują, że w najbliższych tygodniach potwierdzi się, że wysiłek wyznaczy nowy poziom.

Kampania została zorganizowana przez rząd Madhya Pradesh, z 24 dystryktami dorzecza Narmada wybranymi jako miejsca nasadzeń, zwiększających szanse przetrwania drzewostanów. Wolontariusze posadzili ponad 20 różnych gatunków drzew.
Shivraj Singh Chouhan, główny minister stanu opisywał wysiłki jako "historyczny dzień". Powiedział, że ochotnicy, w tym dzieci i osoby starsze, posadzili 66,3 miliona młodych drzewek między 7 rano, a 7 wieczorem, dodając na tweeterze: "Sadząc drzewa, nie tylko służymy Madhya Pradesh, ale także światu".

Indie są trzecim co do wielkości światowym emiterem emisji dwutlenku węgla. Premier Inii Narendra Modi w zeszłym miesiącu potwierdził zobowiązanie swojego kraju do ratyfikacji porozumienia klimatycznego w Paryżu po tym, jak USA wycofały się z tej umowy.
"Ochrona środowiska i planety matki jest aktem wiary", powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem.

Źródło: India plants 66 million trees in 12 hours as part of record-breaking environmental campaign

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer