Garchen Rinpoche w więzieniu

Przebywający w USA Czcigodny Garchen Rinpoche odwiedził więźniów osadzonych w więzieniu Twin Rivers w Monroe w stanie Waszyngton, poinformowała na facebooku uczennica Rinpoche.

Pomiędzy naukami udzielanymi w dwóch ostatnich tygodniach kwietnia w Seattle, we wtorek 25-ego kwietnia garchen Rinpoche odwiedził więzienie Twin Rivers Unit w stanie Waszyngton poinformowała na facebooku uczennica Rinpoche
Podczas dwugodzinnego spotkania z więźniami Rinpoche nauczał o znaczeniu zrozumienia prawa przyczyny i skutku, kultywowania miłości i współczucia, przyczynie negatywnych emocji, jaką jest przywiązanie do ja i o znaczeniu zrozumienia, że jesteśmy tacy sami-na poziomie względnym wszyscy chcemy szczęścia a na poziomie absolutnym jesteśmy połączeni na głębokim poziomie umysłu.
Mówił też o znaczeniu bycia obecnym tu i teraz, i rozwijanie w sobie dobroci, by wyeliminować negatywne stany umysłu.
Na koniec, po sesji pytań i odpowiedzi Rinpoche podarował więźniom książeczki z tekstem "37 Praktyk bodhisattwy" i plastikowe bransoletki, i naklejki z mantrą wyzwolenia przez widzenie.

Będące częścią kompleksu więziennego Monroe Correctional Complex, Twin River Unit jest największym więzieniem stanu Waszyngton, przebywa w nim około 2800 osadzonych.

Osiemdziesięcioletni Garchen Rinpoche jest jednym z głównych Nauczycieli linii Drikung Kagju założonej w XII przez Czigdena Sumgona i jednym najbardziej szanowanych urzeczywistnionych Nauczycieli buddyzmu tybetańskiego Aresztowany w czasie "rewolucji kulturalnej" spędził 20 lat w chińskim obozie pracy, gdzie praktykował w tajemnicy. Centrum swojego nauczania uczynił Nauki na temat bodhiczitty (współczucia) i miłującej dobroci. Rinpoche trzykrotnie odwiedził Warszawę, ostatnio w 2014 roku.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer