Biegnij z umysłem medytacji - trening ciała i umysłu

06/08/2014 18:30
06/08/2014 20:00

Wiele stereotypowych wyobrażeń przeciwstawia aktywność umysłu i aktywność ciała. Stereotypowi napakowanego idioty bez karku odpowiada stereotyp tłustego i rozlazłego mnicha.
Kłam temu stereotypowi zadaje wielu joginów zachowujących sprawność i sprężystość w wieku 70 czy 80 lat. Podobnie azjatyckie sztuki walki oparte były o kształtowanie zarówno siły ciała jak i umysłu.

Zwierzchnik szkoły Szambali Sakyong Mipham Rinpocze jest maratończykiem i autorem książki "Biegając z umysłem medytacji" (niedługo po polsku) w ktorej naucza, że bieganie nie oznacza korzyści wyłącznie dla ciała i przestawia opracowaną przez siebie nowatorską metodę treningu, integrującą umysł i ciało.
biegnij.jpg
Szczecińska Grupa Szambali zaprasza na wykład Michael'a Fraunda z Niemiec, maratończyka i bliskiego ucznia Sakyonga Rinpoche. Wykład ma charakter otwarty i jest zapowiedzią weekendowego warsztatu o medytacji podczas biegania, który odbędzie się w Szczecinie na początku października.
"Pochodzę z rodziny biegaczy. Mój ojciec zaczał biegać, gdy miałem 12 lat i zabierał mnie na zawody. Wkrótce połknąłem bakcyla i sam zacząłem biegać i startować. Gdy miałem lat 25 spotkałem w USA tybetańskiego lamę Czogjama Trungpę i zainteresowałem się medytacją. Z jakichś powodów porzuciłem bieganie na 20 lat, poświęcając się w tym czasie studiom buddyjskim i praktyce doskonalenia umysłu. Do biegania wróciłem 10 lat temu, gdy syn Trungpy, Sakyong Mipham Rinpocze zainspirował mnie swoim nowoczesnym podejściem do biegania i pokazał mi, że medytacja i bieganie świetnie się komponują razem, wzbogacając się oraz synchronizując ciało i umysł. O tym chcę Wam opowiedzieć".

milinda.pl gorąco poleca wykład jak i październikowy warsztat.

Gdzie: 
Centrum Kultury Szambali, ul. Śląska 8/4, Szczecin
Za ile: 
wstęp wolny

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer