Acharya Jogi Lama Gursang 06-28 marca 2017 (Gdańsk-Warszawa-Kraków)

06/03/2017 10:00
28/03/2017 18:00

Od 6 do 28 marca, po raz kolejny, będzie gościł w Polsce, znany już wielu osobom, Acharya Yogi Lama Gursam z buddyjskiej linii Drikung Kagyu.

W trakcie swojego pobytu Lama będzie wykładał w:

7-12 marca i 27 marca – wszystkie wykłady i spotkania: Warszawa, Społeczne Gimnazjum nr 20, ul. Raszyńska 22

8 marca, godz. 18.oo – Wprowadzenie do Mahamudry

9 marca, godz. 18.oo – Mahamudra – Medytacja, oddech w praktykach joginów buddyjskich - instrukcje i praktyka

10 marca, godz. 18.oo – Mahamudra – praktyki oczyszczające

11 marca, godz. 14.3o-20.oo – Mahamudra - wiatry, kanały i krople - wyjaśnienia i praktyka (przerwa 16.3o-17)
Uwaga!! o godz. 19.oo odbędzie się puja tsok związana z wielkim joginem MILAREPĄ. Prosimy o przyniesienie ofiar na tę puję - owoców, ciastek, napojów, etc.

12 marca, godz. 10.oo-17.oo – Sześć jog Naropy - wyjasnienia i warsztaty
UWAGA !!! w trakcie tego dnia odbędzie się również ceremonia Przyjęcia Schronienia. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie telefoniczne (886-824-293)

24 marca, godz. 18.oo – wprowadzenie i wyjaśnienia do inicjacji łagodnej formy Guru Rinpoche (darowizna - 30 zł)

25 marca, godz. 14.3o – inicjacja Guru Rinpoche (darowizna 50 zł)

26 marca, godz. 11-17 – Mahamudra, wiatry, kanały, krople - warsztaty i praktyka (darowizna 60 zł)

27 marca, godz. 18.oo – wspólna modlitwa i praktyka Dzambali oraz Buddy Medycyny w intencji pomyślności i zdrowia (darowizna 20 zł)

Uwaga! proszę śledzić zmiany w programie

Sugerowana darowizna za: 1) Wprowadzenie do Mahamudry (8 i 9 marca) – 30 zł za każdy dzień, 2) Wiatry, Kanały i krople oraz tybetańskie praktyki uzdrawiające oraz Sześć Jog Naropy (11, 12 marca) – 60 zł za każdy dzień, 3) modlitwa i praktyka (27 marca) – 20 zł. Osoby, które chcą wziąć udział we wszystkich zajęciach - sugerowana darowizna 200 zł.

Jednocześnie informujemy, że godzinę przed każdym spotkaniem Lama będzie odbywał spotkania indywidualne. Zapisy i informacje pod nr tel. 886-824-293

13-15 marca – Kraków, Centrum Holistyka, ul. Topolowa 18/2

13 marca, godz. 18.oo – Mahamudra - wiatry, kanały i krople - wprowadzenie

14 marca, godz. 18.oo – Wprowadzenie do Wadrajany i tybetańskich praktyk uzdrawiających
15 marca, godz. 18.oo – Medytacja i praktyka z oddechem

16 marca – Kraków, Centrum Buddyjskie, ul. Stradomska 17/4

16 marca, godz. 18.oo – Mahamudra - wiatry, kanały i krople - wyjaśnienia i praktyka

17 marca – dzień wolny Lamy - zwiedzanie Krakowa

Sugerowana darowizna: 30 zł.
Godziny spotkań, podane zostaną wkrótce.

Wszelkie informacje dotyczące wizyty w Krakowie u Ewy, pod numerem tel. 694-643-087

19-26 marca, RZESZÓW-LUBLIN - szczegółowe informacje nt. miejsca i godzin wykładów wkrótce
W programie m.in.:
* Mahamudra:
– Medytacja, oddech w praktykach joginów buddyjskich - instrukcje i praktyka;
– praktyki oczyszczające
– wiatry, kanały i krople - wyjaśnienia i praktyka
* Wadżrajana - Tantra – tybetańskie praktyki uzdrawiające – warsztaty i praktyka
* Sześć jog Naropy - wyjasnienia i warsztaty – wprowadzenie do tummo

Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo i organizacyjnie tę wizytę (koniecznośc pokrycia kosztów biletu z Indii do Polski oraz pobytu Lamy lub też mają pytania odnośnie wizyty zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 886-824-293. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w tych kwestiach.

UWAGA, proszę nie sugerować się datą zakończenia wydarzenia - fb nie dopuszcza dłuższych wydarzeń niż 2 tygodnie i stąd data 19.03. a nie jak będzie faktycznie, czyli do 28 marca.

gursang

Informacja o nauczycielu:
Lama Gursam przez większość roku naucza w swoich ośrodkach w USA, Kanadzie i Meksyku. Co roku, w zimie, jeździ do Indii i Nepalu do swoich nauczycieli po dalsze nauki i odbywa odosobnienia. Organizuje też pielgrzymki do świętych miejsc buddyjskich dla swoich uczniów. Założył Bodhicitta Foundation mającą na celu ochronę starych tekstów buddyjskich oraz kultury tybetańskiej w Azji. Podejmuje działania na rzecz wykształcenia i praw kobiet oraz na rzecz opieki medycznej wśród uchodźców tybetańskich. Więcej info: http://www.lamagursam.org/

Acharya Lama Gursam wstąpił do klasztoru Drikung Kagyu w Tso Pema w Indiach w wieku 6 lat. Uzyskał tam podstawowe wykształcenie z zakresu filozofii buddyjskiej, praktyki. W 1981 r. rozpoczął naukę w Central Institute of Higer Tibetan Studies w Sarnath, gdzie studiował filozofię buddyjską, sanskryt, hindi, tybetański i angielski. W 1990 roku ukończył naukę uzyskując nie tylko dyplom, ale także specjalne wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w nauce od Jego Świątobliwości Dalajlamy. W tym samym roku Lama Gursam został zaproszony przez J.Ś. Kabyong Chetsanga Rinpoche do nauczania w Drikung Kagyu Institute w Dehra Dun. Nauczał tam przez 5 lat filozofii buddyjskiej i historii buddyzmu – był też osobistym sekretarzem J.Ś. Chetsanga Rinpoche. W trakcie pobytu w Instytucie odbył też roczne odosobnienie medytacyjne i otrzymał nauki oraz przekazy Dzogchen od Khenchen Thupten Rinpoche i innych nauczycieli ze szkoły Nyingma. J.Ś. Chetsang Rinpoche mianował go dyrektorem północno-amerykańskiego centrum Drikun Kagyu w USA i od tego czasu Lama przebywa nieustannie w USA. W Stanach Lama Gursam poznaje Jego Eminencję Garchena Rinpoche, pod opieką którego odbył 3 letnie odosobnienie medytacyjne. W czasie odosobnienia praktykował Mahamudrę i Sześć Jog Naropy. Odosobnienie kontynuował w Lapchi (Nepal), gdzie przez 6 miesięcy praktykował w jaskini wielkiego jogina, Milarepy.

Strona wydarzenia => https://www.facebook.com/events/634119830109446/

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer